STIFTELSEN  PERGIS
PERSONALGOLF INOM SVENSKA KYRKAN  
 
STARTSIDA      ORIENTERING
  Uppdaterad
2012-08-15
 
      Startlista vid Pergis finalspel
den 17 augusti 2012
på Upsala GK, Gamla Banan
(reviderad 15 aug kl. 10.00)
 
Starttid: Startordning: Förnamn:     Efternamn: Nr:   Klubb:   HCP:   Tee:   S-HCP:
10:00                                          
  1   Anders     Svensson 1   Gävle GK 14,5   Gul   19  
  2   Ingrid     Eskemyr   1   Burviks GK 31,9   Röd   37  
                                           
  3   Björn     Wiberg   3   Husby GC  17,7   Gul   23  
                          Österhaninge              
10:10                                          
  1   Karin       Hurtig   4   Ryfors GK 31,8   Röd   37  
  2   Alf       Bengtsson 8   Bosjökloster GK 15,5   Gul   20  
  3   Rego       Björklund   6   Lycksele GK 10,5   Gul   14  
10:20                                          
  1   Jonas     Lundgren 7   Forsgårdens GK 16,4   Gul   21  
  2   Barry     Maddox   5   Härnösands GK 30,0   Gul   39  
  3   Karl Magnus   Jansson   9   Örebro City Golf & CC 20,5   Gul   27  
                                           
10:30                                          
  1   Hans     Nilsson 14   När GK 15,3   Gul   20  
  2   Åke       Weister   11   Jönköpings GK 24,4   Gul   32  
  3   Anette     Eide     12   Årjängs GK 23,3   Röd   27  
10:40                                          
  1   Ola Berggren       Söderköpings GK 17,1   Gul   22  
  2   Björn     Bergfeldt   2   Falun-Borlänge 12,6   Gul   16  
  3   Jonas     Käck     2   Västerås GK 28,0   Gul   36  
10:50                                          
  1   Tonie     Daun     3   Norråva GK 23,9   Gul   31  
  2   Sten       Rehnberg 4   Mariestads GK 20,5   Gul   27  
  3   Lars       Wallentin   5   Timrå GK 19,5   Gul   25  
11:00                                          
  1   Lars       Nilsson   6   Piteå GK 13,1   Gul   17  
  2   Heldor     Köbi     7   Myra GK 22,7   Gul   30  
  3   Mats       Svensson 8   Wittsjö GK 16,6   Gul   22  
11:10                                          
  1   Kenneth     Svanqvist   9   Flens GK 23,1   Gul   30  
  2   Lars       Vernersson 10   Gotska GK 9,6   Gul   13  
  3   Karin       Belinki-Jonsson 6   Piteå GK 33,9   Röd   40  
11:20                                          
  1   Bengt     Persson   12   Arvika GK 10,6   Gul   14  
  2   Bengt     Palmqvist 13   Vreta Kloster GK 5,5   Gul   7  
  3   Monica     Henning   1   Upsala GK 16,8   Röd   19  
11:30                                          
  1   Leif       Eriksson   2   Västerås GK 18,6   Gul   24  
  2   Jerker     Ekvall     3   Tyresö Golf 29,6   Gul   38  
  3   Britt-Marie   Nordgren   4   Lidköpings GK 16,1   Röd   19  
11:40                                          
  1   Jan-Olof     Eriksson   5   Härnösands GK 7,4   Gul   10  
  2   Magnus     Melin     11   Isaberg GK 12,5   Gul   16  
  3   Bengt     Nilsson   7   Öijared GK 29,9   Gul   39  
11:50                                          
  1   Pelle       Sundelin   8   Värpinge GK 27,2   Gul   35  
  2   Stefan     Landmark 9   Nyköpings GK 30,0   Gul   39  
  3   Lars-Åke      Holmgren   10   Visby GK 16,9   Gul   22  
12:00                                          
  1   Sven       Ebbesson 11   A6 Golfklubb 25,4   Gul   33  
  2   Ulf       Gustafsson 12   Dömle Golf &  35,0   Gul   45  
                          Country Club              
  3   Birger     Lindh     13   Mjölby GK 28,2   Gul   37  
                                           
     
     
 Startlista vid Pergis stiftskaptenstävling
den 17 augusti 2012
på Upsala GK, Gamla Banan

 
12:10 1                                            
      1   Anitta     Svanberg     2   Upsala GK 16,9   Röd   19
      2   Lena       Andersson   12   Torslanda GK 14,7   Röd   17
      3   Gun       Harryson     4   Frösåker GK 33,4   Röd   39
12:20 1                                            
      1   Jan       Bonander     8   Vassunda GK 20,7   Gul   27
      2   Anders     Ploman     13   Torekovs GK 14,4   Gul   19
12:30 1                                            
      1   Britas Lennart Eriksson     5   Tortuna GK 19,6   Gul   26
      2   Stefan     Elmér     7   Tyresö Golf 5,5   Gul   7
      3   Henrik     Mellberg     20   Ribbingsfors Golf & Kultur 8,1   Gul   11
12:40 1                                            
      1   Agne A     Andersson   10   Härnösands GK 17,1   Gul   22
      2   Sven-Olof     Andersson   19   Wäsby GK 22,3   Gul   29
      3   Micke     Åsman     17   Sommarro Golf 21,3   Gul   28